Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Relief 6972158



*

nr 697 2158


Relief

keramik, Danmark Sign MS, Bornholm, höjd: 38


Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 maj 2011
kl 17:11:15


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm danmark sign ms keramik relief
  • 8036 BrödskÃ¥l
    Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8201 Kista
    relief, omkring 1900. Bredd: 105 cm, djup: 48 cm, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:10
  • 8048 Väggrelief
    Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8086 Väggrelief
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:56




Ladda ner broschyr