GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Relief 6972158
*
nr 697 2158
Relief
keramik, Danmark Sign MS, Bornholm, höjd: 38
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2011
kl 17:11:15
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm danmark sign ms keramik relief
-
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8201 Kista
relief, omkring 1900. Bredd: 105 cm, djup: 48 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:10
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Relief
nr 697 2158
Relief
keramik, Danmark Sign MS, Bornholm, höjd: 38
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm danmark sign ms keramik relief
-
8036 Brödskål
Silver (800), 1800-tal, reliefdekor, genombruten k..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21 -
8201 Kista
relief, omkring 1900. Bredd: 105 cm, djup: 48 cm, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:10 -
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



